PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Руските власти тврдат дека го уништиле најголемото складиште за гориво на украинската војска

Mar 25, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Руските власти денеска објавија дека со крстосувачки ракети го уништиле најголемото складиште за гориво на украинската војска, во близина на Киев.

– Уништена е најголемиот преостанат резервоар за гориво на украинската армија, кој се користеше за снабдување на единиците во централниот дел на таа земја – изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана Игор Конашенков.

Други детали не се објавени.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ