Салах има најмалку тро понуди да го напушти Ливерпул


Атлетико Мадрид до крајот на сезоната ќе води жестока борба за пласман во Лигата на шампионите. Во саботата, Атлетико доживеа пораз во Баскија од Алетик Билбао (2:0), но остана на четвртата позиција со три бода повеќе од Бетис и пет од Реал Сосиедад. До крајот на сезоната во Примера има уште четири кола.

Доколку се случи Атлетико да остане без пласман во Лигата на шампионите, тренерот Диего Симеоне ќе го напушти клубот. Аргентинецот, во 2021 година го продолжи договорот до 2024 година.

Новинаот на Кадена КОПЕ, Антонио Риус, тврди дека во договорот на Синеоне постои клаузула, која ги суспендира договорените обврски доколку тимот не избори пласман в Лигата на шампионите.

Доколку се случи тоа, тогаш клубот и тренерот треба повторно да седнат и да преговараат.

Инаку, според шпанските медиуми, голема е веројатноста Симеоне да го напушти клубот и доколку Атлетико избори место во Лигата на шампионите.

Во последните четири кола Атлетико игра со Реал, Елче, Севилја и реал Сосиедад, а Бетис за притивници ќе ги има Барселона, Валенсија, Гранада и Реал Мадрид.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...