Samsung Electronics ја врати довербата на кралското семејство


Компанијата Samsung Electronics во Велика Британија ја врати довербата на британската кралска палата како еден од добавувачите на потрошувачка електроника и на тој начин обезбеди пласман на уште поширок опсег на уреди.

Веќе добро познат меѓу членовите на кралското семејство, Samsung е горд што обезбедува висококвалитетни технолошки решенија за британската кралска палата од 2012 година како форма на годишно обновување на договор, а оваа соработка ја одржува компанијата на врвот, меѓу другите светски познати брендови.

Обновувањето на договорот со Кралската палата е чест и служи како доказ за квалитетот на нашите производи и услуги. Горди сме што ги зајакнуваме нашите односи со Кралската палата, особено затоа што ова е година кога се одбележува 70-годишнината од инаугурацијата на Нејзиното Височество – Кралицата“, изјави Брајан Форд, потпретседател за корисничко искуство во Samsung Велика Британија и Ирска.

 Традицијата на избор на добавувачи (Royal Warrant) датира од 15 век, а валидните добавувачи ги избира Кралската палата. Samsung е горд што го доби ова суверено признание од Кралскиот добавувач.

ТОП ВЕСТИ

Али Ахмети од Чаир: Се залагаме за целосна родова еднаквост

Демократската унија за интеграција вечерва одржа форум под мото „Лице в лице за еднакви можности“, во организација на Секретаријатот за еднакви можности - огранокот...

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...