Samsung и Fat Cap Sprays: Дознајте што има во третото видео „Од минливо во трајно“


Спој на урбана култура и иновативна технологија

Конечно излезе третото видео од кампањата на Samsung со Fat Cap Sprays. Ова е кул кампања наречена „Ноќ во ново светло“ која ја прикажува трансформацијата на популарната улична уметност со помош на дигиталната технологија – од инспирација, скицирање, „прскање“ на ѕид, ноќни фотографии и видео записи па се до  содржината за социјалните мрежи. Комбинацијата на уличната уметност и паметната технологија носи големи можности. Одамна ги заменивме традиционалните скици на хартија со дигитални скици на нашите паметни уреди, што секако е поедноставно, побрзо и попрактично. Fat Cap Sprays прво ги скицира сите свои улични ремек-дела на паметниот телефон Galaxy S22 Ultra, а благодарение на големиот, осветлен екран и најбрзото S Pen, производството на скици е можно апсолутно во секое време. Повеќе за овој уред можете да дознаете  на линкот https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-s22-ultra/

Графитите се создаваат преку ноќ, но и исчезнуваат, поради што уличната уметност е особено предизвикувачка и непредвидлива. Најдобро е веднаш да ја фотографирате вашата уметничка креација, но тогаш темнината навистина не е во улога на добар пријател. Поради функцијата Nightography, Galaxy S22 Ultra е вистински хит бидејќи се грижи за впечатливите графити, дури и оние неонските на Fat Cap Sprays траат вечно. Гледајте ја третата епизода овде и дознајте го волшебниот рецепт на Fat Cap Sprays за најкул скици во движење. Последната епизода, како вистински шлаг на тортата излегува  на 19-ти април.

ТОП ВЕСТИ

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...

Ким Кардашијан има ново момче: Мистериозниот маж го носела во ресторан во кој одела со бившиот

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан откри дека се гледа со мистериозен маж, а за да го скрие неговиот идентитет, му го дала прекарот „Фред“. Најпознатата старлета...

(Видео) Невреме во Белград: од силните громови испукале стаклата на автомобилите

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во...

Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...

Седници на ИО и ЦО на СДСМ за формата на продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ денеска ќе одржат седници на кои тема ќе бидат начинот и формата со кои понатаму ќе продолжат преговорите...