Се откриваат детали: Незадоволството на Лукаку во Челзи започнало на 31. декември


Ромелу Лукаку пред една година стигна како големо засилување во Челси за 120 милиони евра, но неговата авантура не беше успешна, па се врати во Интер на позајмица.

Во претходните денови во англиските медиуми се шпекулираше за причината поради која Лукаку овој пат не успеа да ги оправда очекувањата во Челси.

Британски „Телеграф“ објави нови информации дека проблемите почнале на 31 декември минатата година, кога Челси објави честитка за Нова Година.

Лукаку бил бесен затоа што не бил главна фигура на фотографијата и се побунил кај раководството, но секако тоа не е единствена причина за негово заминување затоа што долго време не беше во добри односи со тренерот Томас Тухел.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...