PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Се урна дел од мост на автопат во Кина, загинаа четири лица

Dec 19, 2021

[ad_1]

фото: илустрација
PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Четири лица загинаа при уривање на дел од мост во градот Ежоу, во кинеската провинција Хубеи.

Мостот се урна над автопат, при што три камиони пропаднале и под себе згмечиле едно возило.
За време на несреќата се изведувале работи на мостот.

Во тек е истрага за инцидентот.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ