Серхио Рамос стрелец, победа за ПСЖ

Реал Мадрид е на чекор до тотула во Ла Лига откако ја победи Осасуна на гости со 1:3. Само теорија има за ривалите кои се далеку зад „кралскиот тим“ бодовно, но набрзо и тоа треба да биде дефинитивно решено.

Реал Мадрид победи иако Карим Бензема вечерва не беше во елемент. Тој не успеа да реализира два пенали, откако домашниот голман Серхио Херера беше поуспешен. Сепак, трите бода отпатуваа за Мадрид.

Давид Алаба донесе предност за гостите во 12.минута, а израмни Анте Будимир една минута подоцна. Но, Марко Асенсио во 45.минута постигна втор погодок за Реал, а триумфот го завери Лукас Васкез во 96.минута.ТОП ВЕСТИ

МНР на Косово ги повика граѓаните да избегнуваат преминување низ Србија

Косовското Министерство за надворешни работи и дијаспора апелираше до граѓаните на Косово да избегнуваат преминување преку Србија, поради ситуацијата на север во државата. „Поради ситуацијата...

Ахмети го посети семејството на Хашим Тачи: Гордо ќе го пречекаме како победник

Лидерот на ДУИ Али Ахмети го посети семејството на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи, кој е обвинет од хашкиот трибунал за воени злосторства за...

Ѓоковиќ водеше „жестока војна“ со Давидович Фокина, но обезбеди осминафинале во Париз

Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди осминафинале на Ролан Гарос и тоа откако ја оправда фаворитската улога во дуелот со Алехандро Давидович Фокина. Голема битка се...

Три лица загинаа во сообраќајка кај Кадрифаково, меѓу нив и 15-годишно девојче

Три женски лица го загубија животот, а уште четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Штип - Миладиновци...

Путин поттикнува немири на Балканот како нов фронт во неговата војна против Западот

ДРАГАН МИШЕВ Путин подготвува нов фронт во неговата војна против Западот. За таа цел се чини дека нема подобра опција од тоа да поттикнува...