Севилја само 1:1 со Кадиз, дури 13-то реми оваа сезона!


Севилја одигра само 1:1 против Кадиз, за и теоретски да ги загуби шансите за титулата во Шпанија, одигрувајќи го својот 13-ти нерешен меч оваа сезона.

Јусеф Ел Несири уште во седмата минута донесе водство за домаќините на „Рамон Санчез Писхуан“ по асистенција на Иван Ракитиќ, но Лукас Перез во 67. минута обезбеди реми за Кадиз кои грчевито се борат за опстанок и секој поен им е екстремно важен.

Севилја се врати на второто место на табелата со 64 поени, еден поен пред Барселона, која во недела ја пречекува Мајорка. Кадиз, пак се на 17. место на табелата со 32 поени, само два зад Гранада, на првото место кое води во Сегунда.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-36-37223”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Текстот Севилја само 1:1 со Кадиз, дури 13-то реми оваа сезона! е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

МНР на Косово ги повика граѓаните да избегнуваат преминување низ Србија

Косовското Министерство за надворешни работи и дијаспора апелираше до граѓаните на Косово да избегнуваат преминување преку Србија, поради ситуацијата на север во државата. „Поради ситуацијата...

Ахмети го посети семејството на Хашим Тачи: Гордо ќе го пречекаме како победник

Лидерот на ДУИ Али Ахмети го посети семејството на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи, кој е обвинет од хашкиот трибунал за воени злосторства за...

Ѓоковиќ водеше „жестока војна“ со Давидович Фокина, но обезбеди осминафинале во Париз

Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди осминафинале на Ролан Гарос и тоа откако ја оправда фаворитската улога во дуелот со Алехандро Давидович Фокина. Голема битка се...

Три лица загинаа во сообраќајка кај Кадрифаково, меѓу нив и 15-годишно девојче

Три женски лица го загубија животот, а уште четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Штип - Миладиновци...

Путин поттикнува немири на Балканот како нов фронт во неговата војна против Западот

ДРАГАН МИШЕВ Путин подготвува нов фронт во неговата војна против Западот. За таа цел се чини дека нема подобра опција од тоа да поттикнува...