Шакира и Пике пред разделба? Фудбалерот на Барса „фатен“ во неверство


Топспорт во Разград,

Никола Ѓуровски

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, размислува единствено за спортскиот аспект од утрешниот меч, вели дека дуелот против Македонија е само фудбалски натпревар. Се друго, може да биде лош фокус и не сака ниту да размислува на таков начин, ниту пак очекува провокации во Разград.

„Ние сме спортски работници, размислуваме само за фудбалот и се останато во овој момент не не интересира зошто може да не дефокусира. Без разлика на тоа што доаѓа од трибините, ние секогаш гордо ја претставуваме Македонија. Ја анализиравме Бугарија, тие се квалитетна селекција, а во денешниот фудбал нема фаворити. Најважно е да одиграме максимално и да се држиме до договорот, а не се сомневам дека момците ќе одиграат најдобро што умеат, како и на секој друг меч во македонскиот национален дрес“, изјави селекторот Благоја Милевски.

Македонија утре во 18 часот ќе и гостува на Бугарија во Разград, а три дена подоцна противник ќе биде Гибралтар. Потоа следуваат и два меча на домашен терен во овој јунски циклус од Лигата на нации.

ТОП ВЕСТИ

Петровска – Грам: Враќање на политичкиот дијалог меѓу Белград и Приштина за да се спречи натамошна ескалација

„Инцидентот и тоа што се случува таму нема директно влијание и од информациите со кои досега располагаме и кои ги разменуваме не влијае на...

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...