Шакира за првпат во јавноста по раскинувањето со Пике, изгледа нерасположено (ФОТО)


Шакира и Џерар Пике цели 12 години важеа за еден од најхармоничните парови во светот на шоу-бизнисот и спортот, но на тоа неодамна му дојде крајот.

Според шпанските медиуми, Шакира наводно го фатила Пике со друга жена, 20-годишна студентка.

Подоцна се споменуваа и други жени за кои луѓето се сомневаа дека имаат врска со познатиот фудбалер.

Пејачката сега за првпат е видена во јавноста по раскинувањето. Шакира беше во Барселона, возеше автомобил и изгледаше многу нерасположено.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...