Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)


Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по што самата се јавила на 911.

После тоа, актерката била сместена во психијатриско одделение.

Првично, Аманда требало да остане кратко во болница на набљудување, но поради лошата здравствена состојба ѝ било наредено да остане.

Извори блиски до актерката за „ТМЗ“ изјавија дека не е познато што довело до таква состојба на ѕвездата, но се претпоставува дека деновите ги поминувала на улица.

Автомобилот на Аманда Бајнс беше пронајден на 15 март во Лонг Бич, област во градот што е 65 километри од нејзиниот дом и околу 40 километри од центарот на Лос Анџелес, каде што актерката беше пронајдена по повикот за помош.

Таа била фотографирана во Холивуд на 18 март.

Откако била сместена во психијатриско одделение, состојбата ѝ се подобрила, но се вели дека е неопходно да биде задржана на лекување најмалку уште една недела, за да биде подготвена да ја напушти болницата и дополнително да се следи нејзината здравствена состојба.

Да потсетиме дека Аманда Бајнс е видена во неделата наутро во центарот на Лос Анџелес како шета гола низ улиците. Актерката наводно им мавтала на возачите и им кажала на присутните дека се опоравува од психотична епизода.

Според извор за „ТМЗ“, родителите на актерката побарале старателство по нејзината последна психотична епизода кога ѝ се влошила здравствената состојба, но нивното барање не било одобрено.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...