Шкендија се раздели со тренерот Бруно Акраповиќ, пред промоција е Артим Шаќири

Долгоочекуваниот боксерски меч помеѓу „најстрашниот човек на светот“, британскиот актер и бодибилдер Мартин Форд и иранскиот кревач на тегови, Саџад Гариби, попознат како „Иранскиот Хулк“ е откажан.

Мечот требаше да се оддржи на 30 март во „О2 арената“ во Лондон, но Форд преку социјалните мрежи потврди дека нема ништо од дуелот и дека бара нов противник.

„Ова е објава која не сакав да ја потврдам, но за жал мечот за 30 април ќе биде откажан. Целиот настан не е откажан, но само мојот меч поради работи кои се надвор од моја контрола. Не треба да си гениј за да откриеш зошто. Не сакам да зборувам за тоа, бидејќи потрошив премногу енергија. Тренирам напорно, ќе се случи боксерското деби, само што не знам против кој противник“, објави Форд.

На настанот во „О2 арената“ во рингот ќе влезе легендата на Манчестер јунајтед, 39-годишниот Патрис Евра против 28-годишниот америкнски јутјубер, Адам Салех.

Дуелот меѓу Форд и Гариби стана неизвесен откако Иранецот беше обвинет дека ги фотошопирал своите фотографии на социјалните мрежи, и изјави дека неговото семејство се „откажало“ од него поради мечот.

Сагата на „Иранскиот Хулк“ – обвинет за фотошопирање, семејството се откажа од него

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...