PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Шок за Дортмунд, новата ѕвезда има рак на тестисите!

Jul 20, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Себастиен Але ги напуштил подготовките на Борусија Дортмунд во Швајцарија, затоа што му е откриен тумор на тестисите.

Але кој е роден во Франција, настапува за репрезентацијата на Брегот на Слоновата коска, поради тешка болест го напушти клупскиот тренинг камп во Бад Рагаз, Швајцарија и итно отпатува назад во Дортмунд.

Тој во понеделникот по тренингот се пожали дека не се чувствува добро, а лекарските прегледи открија дека има рак на тестисите.

Але летово пристигна во Дортмунд од Ајакс за отштета од 35 милиони евра и требаше да биде замена за Халанд.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ