Шпанските новинари го исмејуваат Левандовски: Не може ниту врвките да му ги врзе на Бензема


Полскиот напаѓач Роберт Левандовски за 50 милиони евра пристигна во Барселона, а на екипата и се приклучи на американската турнеја и засега нема постигнато гол.

Барселона го одигра последниот меч во текот на минатата ноќ и славеше со 2-0 против Њујорк Ред Булс, а головите ги постигнаа Осман Дембеле и Мемфис Депај.

Шпанските новинари овој пат решија да го критикуваат Левандовски.

„Вистина е дека не се прилагоди доволно, па затоа не постигна гол, но Полјакот во овие моменти не успеа да ги оправда вложените пари за разлика од Рафиња. Левандовски не може на Бензема ниту врвките да му ги врзе“, велат новинарите.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...