PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Силен земјотрес на Закинтос

Sep 14, 2021

Силен земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, пренесуваат грчките медиуми.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Според извештаите, земјотресот бил регистриран во близина на Закинтос.

Геодинамичкиот институт од Атина изјави дека земјотресот е регистриран на 32 километра од местото Волимес на тој остров.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ