Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигатаМакедонија – Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓


Ерлинг Халад во својата прва сезона во дресот на Манчестер Сити руши рекорди и покажа дека е еден од најдобрите фудбалери во светот.

22-годишниот Норвежанец, кој има 42 гола за Сити оваа сезона, има договор со англискиот клуб до 2027 година, но „граѓаните“ спремаат нов договор.

Халанд во моментов заработува 375.000 фунти неделно, исто колку Де Брујне, но Сити ќе го направи далеку најплатен фудбалер во Премиер лигата.

Сити ќе му понуди нов договор со неверојатни 500.000 фунти неделна плата во обид да го заддржи на „Етихад“ по интересот на Реал Мадрид.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...