Со евтин фотошоп, Петков си го „присвои“ Блинкен

Фотографиите на политичарите не се случајни нуту без основ, туку секогаш со одредена порака која треба да се испрати до јавноста.

Не залудно рекле една слика илјада зборови. Некогаш преку фотографија се кажуваат и најсилните зборови на поддршка кон одреден политичар или процес.

Таков беше случајот со последната порака која ја испрати
Државниот секретар на САД Ентони Блинкен преку заедничката фотографија со премиерите на Северна Македонија и Република Бугарија – поддршка на дијалогот.

На сајтот на Владата на Република Северна Македонија, пораката на Блинкен е јасна.

На Фејбук профилот на премиерот на Бугарија, Кирил Петков си го „присвои“ Блинкен. Грешка на пиарџиите, нова порака која сака да се прати или просто за политички поени.

Една слика, илјада зборови, овде важи само еден збор – Погрешно.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...