Софија Вергара фотографирана со својата мајка: „Сега знаеме од кого ја наследи убавината“


Колумбиската актерка Софија Вергара ги воодушеви своите следбеници со нова објава на социјалните мрежи.

Имено, Софија и нејзината мајка го поминаа денот во прошетка со роднините, а актерката на сите им го честиташе „Денот на мајката“.

– Среќен ден на мајката, мамо. Среќен ден на мајката на моите убави братучетки – напиша таа со објавата, а многумина се придружија во коментарите со честитки.

„Прекрасна мајка“, „Мајка ти е згодна како тебе“, „Сега знаеме од кого ја наследи убавината“, „Убави дами“, се дел од коментарите под фотографијата.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...