Соиграч на Пандев пред трансфер во Милан

Рио Фердинанд, поранешен играч на Манчестер јунајтед, во улога на стручен коментатор, жестоко го критикуваше Стефан Савиќ, за се она што се случуваше синоќа на натпреварот Атлетико-Манчестер сити.

Во финишот на мечот, кога играчите на Сити крадеа од времето, Филипе го покоси Фил Фоден, а Савиќ влезе во клинч со неколку играчи на противникот.

„Невкусно однесување на фудбалерите на Атлетико. Треба да се срамат, поради она што го направија по завршувањето на натпреварот. Ако зборуваме само за фудбалот, тогаш браво за Атлетико, го натераа Сити да се брани, што долго не се случило. Ги исфрлија од нивниот ритам“, рекол Фердинанд.

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, ги критикува Савиќ, а самиот заборави дека по едно градско дерби по теренот го бркаше Марио Балотели за да се пресмета со него.

Од друга страна „Марка“, го величи Савиќ со зборвите дека „таков лидер му е потребен на светот“.

Инаку, податок за неверување е дека Савиќ во двата натпревари против Сити не направи ниту еден фаул, а синоќа заедно со Кондогбија беше најдобриот играч на Атлетико.

ТОП ВЕСТИ

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIКристијано Роналдо постави два рекорди за време на дуелот...

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...