Сончево и топло, можни краткотрајни дождови во овие делови

Првиот работен ден од неделава почнува со сончево време.

Овој вторник не очекува прилично топол ден но со мала облачност на локално ниво.

Можен е краткотраен дожд во североисточиот дел од земјава а се очекува и ветер од северозападен правец.

Во текот на утрешниот ден не чека сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Еве ја временската прогноза за следните 3 дена:

 

 

Прогноза за 28.04.2022


 


Минимална температура: 6°C до 12°C Максимална температура: 18°C до 25°C

Прогноза за 29.04.2022


 


Минимална температура: 3°C до 11°C Максимална температура: 16°C до 22°C

Прогноза за 30.04.2022


 


Минимална температура: 3°C до 11°C Максимална температура: 16°C до 22°C

ТОП ВЕСТИ

Чоколадно смути со овошје

Состојки: (за 2 лица) – 1 зрела банана (замрзната) – 5 јагоди (замрзнати) – 2 дл млеко или бадемово млеко – 1 лажичка ванилин шеќер – 2 лажици какао –...

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...

Ким Кардашијан има ново момче: Мистериозниот маж го носела во ресторан во кој одела со бившиот

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан откри дека се гледа со мистериозен маж, а за да го скрие неговиот идентитет, му го дала прекарот „Фред“. Најпознатата старлета...

(Видео) Невреме во Белград: од силните громови испукале стаклата на автомобилите

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во...

Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...