Специјалната задача на Крос: Како не му даде да „мрдне“ на Ди Марија 🎥


Реал Мадрид на пријателскиот натпревар во Америка го победи Јувентус со 2:0 и тоа беше последниот тест за „кралевите“ пред европскиот Суперкуп против Ајнтрахјт на 10-ти август.

Карло Анчелоти најави дека против Јувентус ќе игра тимот кој треба да игра против германскиот тим во Суперкупот. Сериозниот пристап на шпанскиот тим можеше да се забележи и по посебната задача која ја имаше Тони Крос.

Крос имаше специјална задача да го чува Ди Марија и таа одлична си ја заврши. Германецот постојано беше во близина на Аргентинецот и едноставно не му дозволи да „дише“.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...