Спектакл на „Вестфален“ – Седум гола и пораз на Борусија


Пензионираниот француски фудбалер Михаел Зиани, кој играше со Златан Ибрахимовиќ во ЛА Галакси, во интервју за „RMC Sport“, открил дека шведскиот фудбалер не поднесувал неколку фудбалери кои му биле соиграчи низ кариерата.

Златан, најмногу го мразел Уругваецот Единсон Кавани, кој му беше соиграч во ПСЖ.

„Не му се допаѓаа оние кои беа пријатели со Кавани. Или си со Ибра или си против него“, рекол 38-годишниот Зиани.

Не поднесуваше тројца или четворица играчи во кариерата, еден од нив е Кавани.

Ибрахимовиќ и Кавани поминаа три сезони заедно во ПСЖ и ги освоија речиси сите домашни трофеи, двајцата постигнаа повеќе од 100 гола за клубот. Интересно двајцата од ПСЖ се преселија во Манчестер јунајтед,.

Ибрахимовиќ играше на „Олд Трафорд“ од 2015 до 2018 година, а Кавани од 2020 година до денес.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...