Спектакуларен настап на Игуаин: Хет-трик и мајсторија од слободен удар 🎥


Гонзало Игуаин уште еднаш ја покажа својата калса во дресот на Интер Мајами.

Аргентинецот постигна хет-трик за едно полувреме против Синсинати во натпревар кој заврши 4:4. Дуелот беше отворен со спектакуларен слободен удар на Игуаин во 23. минута.

Гостите двапати изедначуваа преку Бренер, а во судиското продолжение од првиот дел Игуаин го постигна неговиот трет гол за водство од 3:2. Во второто полувреме следуваше нешто помирна игра, а Васкез со два гола за пет минути од 81 до 86 минута направи пресврт. Конечните 4:4 ги постави Мекви во 97. минута.

Игуаин ја игра својата трета сезона во Интер Мајам ии до сега на 54 натпревари постигна 17 гола.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...