Српска легенда седнува на клупата на Бугарија!


Во септември репрезентацијата на Бугарија ќе гостува во Скопје во последниот натпревар од Лигата на Нации, а на клупата на оваа репрезентација седнува Младе Крстаиќ.

Српските медиуми објавија дотографија од Крстаиќ со раководството на Бугарската федерација. Бугарите останаа без селектор откако Јасен Петров си замина после дебаклот од Грузија во Разград со 2:5.

Според информациите Крстаиќ веќе се договорил и го потпишал договорот, а сега се чека само официјалната промоција. Техничкиот директор Георги Иванов неодамна најави дека до 28. Јули ќе биде објавено името на новиот селектор кој ќе има скоро два месеци да го спреми тимот за последните два меча од Лигата на Нации.

Бугарија во овој циклус во Лигата на Нации освои три бода со три реми против Македонија, Гибралтар и Грузија со тоа се третопласирани во групата.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...