Столе Димитриевски и Рајо испуштија победа против Гранада

Бранителот на титулата МЗТ Скопје Аеродром славеше победа (87:74) против Феникс за потврда на позицијата број 2 пред последното коло од регуларниот дел од сезоната во кошаркарсиот шампионат. Феникс 2010 на полувремето имаше минимална предност (46:45), но потоа МЗТ Скопје притисна и успеа да стигне до заслужена победа.

Војдан Стојановски со 22 поени беше најефикасен во победничкиот тим, Дејвис даде 19, а Дамјан Стојановски заврши со 15 поени.

Еуро Никел 2005 го совлада Работнички на гости во СРЦ „Кале“ со 68:87, па на коло пред крајот на првиот дел од шампионатот, кавадарчани може да завршат и како четвртопласирани. Ѓекиќ реализираше 18 поени за екипата од Кавадарци, Дубински имаше 16, Соколов 12, а Томиќ постигна 10 поени. Кај Работнички, екипа која сега е на ефект (9-12), Едвин реализираше 18, а Балмазовиќ 16 поени.

Куманово го совлада вториот тим на МЗТ на гости со 56:65, а Кожув беше подобар од Ангели (72:76). Гостивар загуби од Пелистер во 21.коло со 64:81.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...