Стоунс со смешен автогол за Сити, Ливерпул ги газат Атлетико


Славјето на фудбалерите на Манчестер сити траеше помалку од три минути по водството од 1:0 над Клуб Бриж, откако Џон Стоунс си постигна атрактивен автогол за да ја поништи предноста на домашниот клуб.

Фил Фоден во 15. минута даде гол по опсадата на голот на белгискиот клуб, но Бриж успеа да врати кога Стоунс реагираше неспретно во сопствениот шестнаесетник.

Ливерпул, пак, по само 21. минута на „Енфилд“ има 2:0 против Атлетико Мадрид во уште едно „гегенпресен“ шоу на тимот на Јирген Клоп. Диого Жота во 13. минута постигна гол за 1:0, за во 21. минута Садио Мане да зголеми на 2:0, а во двата гола асистенцијата оди кај Трент Александер-Арнолд.

ТОП ВЕСТИ

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...

Битиќи со порака до компаниите: Не стравувам од вештачко враќање на цените, граѓаните нема да ја плаќаат цената

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, потенцира дека не стравува од вештачко враќање на цените на производите што сега се со замрзнати вредности. „Првите позитивни...