Суарез во новиот клуб доби спектакуларен пречек и видео порака од Меси 🎥


Луис Суарез како слободен играч потпиша за Насионал, клубот каде што ја започна кариерата.

Поранешниот напаѓач на Барселона утрово пристигна во својата родна земја со приватен авион.

„Убеден сум дека ја донесов вистинската одлука за клубот и земјата во припремите за Светското првенство“, изјави Суарез во интервјуто за клупската телевизија после пристигнувањето на аеродромот во Монтевидео.

Добредоје преку видео порака му посака и неговиот добар пријател и поранешен соиграч Лионел Меси.

„Здраво Гордо (прекарот). Знам колку ти е важен Насионал и враќањето дома во својата земја после толку време. Ти посакувам да бидеш најдобар“, гласеше пораката на Меси.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...