Судењето на Блатер и Платини ќе започне на 8.јуни

Кошаркарите на Минесота Тимбервулвс о освоија седмото место во Западната конференција, во НБА лигата. Минесота, славеа победа од 109:104 во дуелот со ЛА Клиперс.

Минесота Тимбервулвс, во првата плејоф рунда ќе игра против Мемфис Гризлис. Инаку, ова е само второто учество за Минесота во плејофот во последните 17 години.

Тимбервулвс славеа над Клиперси и покрај тоа што нивниот најдобар играч, Карл-Ентони Таунс одигра исклучително лош натпревар. Таунс мечот го заврши со 11 поени, пет скока и три асистенции.

Минесота ја предводеа Ентони Едвардс со 30 и Дианџело Расел со 29 поени.

На спротивната страна блескаше Пол Џорџ со 34 поени, седум скока и пет асистенции. 17 поени постигна Реџи Џексон.

За осмата позиција на Западот, Клиперси ќе играат против победникот од дуелот Њу Орлеанс Пеликанс-Сан Антонио Спарс.ТОП ВЕСТИ

Австрискиот претседател Ван Дер Белен и претставници на 30 компании во вторник во Македонија

Во вторник го дочекуваме австрискиот претседател Александар Ван Дер Белен како дел од западнобалканската политичко економска турнеја. Во делегацијата со Ван Дер Белен ќе...

Средба Рама-Курти во Тирана

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е во посета на Тирана, по средбите со шефот на државата Бајрам Бегај и претседателката на парламентот Линдита...

Спасовски: Детектирана е криминална група во однос на лажните дојави за бомби, тие речиси и да престанаа по донесување на новите протоколи

Во интервју за Радио Слободна Европа, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање во врска со придобивките од новите Протоколи за постапување...

НАТО- Руската нуклеарна реторика е опасна и неодговорна

НАТО во неделата ја критикуваше Русија за нејзината „опасна и неодговорна“ нуклеарна реторика, еден ден откако рускиот претседател Владимир Путин рече дека Русија ќе...

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...