Судијата Хацеган имал срцев удар


Познатиот фудбалски судија од Романија, Овидиу Хацеган (42), бил итно опериран во Темишвар, откако доживеал инфаркт. Романските медиуми објавија дека, на Хацеган му се слошило во текот на тренингот.

Хацеган почувствувал болка во градите, бидејќи е доктор по професија, веднаш побарал лекарска помош, во болницата во Темишвар.

Откако било утврдено дека има затната вена, на Хатеган му бил вграден стент. Неговата состојба сега е стабилна. Тој уште неколку дена ќе остане во болницата во Темишвар.

Хатеган пред десет дена го судеше натпреварот во Лига Европа, Лион-Порот. Претходно беше главен судија на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампините помеѓу Атлетико Мадрид и Манчестер јунајтед.

Текстот Судијата Хацеган имал срцев удар е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...