Судски документи откриваат дека Херд му го скинала прстот на Деп

Неодамна објавени документи од судскот спор во кој Џони Деп ја тужеше поранешната сопруга Амбер Херд за клевета, откриваат дека сестрата на Амбер ѝ рекла на својата шефица дека Амбер му го отсекла врвот на прстот на Деп кога го гаѓала со шише вотка.

Деп во април сведочеше дека тој и Амбер се скарале во Австралија во 2015 година и дека во еден момент таа му фрлила шише со вотка, отсекувајќи му го врвот на прстот. Херд негираше и тврдеше дека Деп се повредил додека бил пијан.

Сега, 6.000 страници судски документи што беа отворени за јавноста од страна на судот во Ферфакс минатиот викенд, откриваат детали од сведочењето на Џенифер Хауел, поранешна шефица на сестрата на Амбер, Витни. Таа била со неа кога добила порака од Херд во која ѝ раскажувала за кавгата со Деп, пренесува „Њујорк пост“.

„Врескаше, го направи тоа, му го исече прстот и ни кажа на сите. Потоа рече: морам да повикам некого,“ ѝ рекла Џенифер на адвокатката на Деп, Камил Васкез.

Деп во текот на судењето призна дека го излажел докторот за околностите на повредата.

„Реков дека го скршив од хармоника-врата. Не сакав да ја доведам Амбер во неволја. Се обидов да направам сè за да биде поедноставно и полесно за сите,“ изјави актерот.

ТОП ВЕСТИ

Спасовски: Детектирана е криминална група во однос на лажните дојави за бомби, тие речиси и да престанаа по донесување на новите протоколи

Во интервју за Радио Слободна Европа, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање во врска со придобивките од новите Протоколи за постапување...

НАТО- Руската нуклеарна реторика е опасна и неодговорна

НАТО во неделата ја критикуваше Русија за нејзината „опасна и неодговорна“ нуклеарна реторика, еден ден откако рускиот претседател Владимир Путин рече дека Русија ќе...

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...