Супер-фан го купи легендарниот дрес на Меси за 450.000 долари


Златан Ибрахимовиќ во интервју за „ЕСПН“ вели дека уживал во краткото време со Манчестер јунајтед во Премиерлигата, бидејќи тоа му дало шанса да ги „замолчи“ хејтерите.

Шведскиот ветеран пристигна на „Олд Трафорд“ во 2016, и иако претходно освојуваше 13 лигашки титули со Ајакс, Јувентус, Интер, Милан и Пари Сен-Жермен, постоеја големи сомнежи дали ќе може да го издржи темпото на игра во Премиерлигата.

Во првата сезона под Жозе Мурињо тој стигна до Комјунити шилд и Карабао купот (постигнувајќи голови во двете финалиња), како и титула од Карабао купот.

„Се забавував! Навистина уживав кога пристигнав, бидејќи сите беа против тоа. И во Англија, не им се допаѓав. На сите тие хејтери по три месеци почнав да им се допаѓам, но јас не ги сакав. Сакам кога ме мразат, бидејќи така го извлекуваат максимумот од мене. Атмосферата беше фантастична и среќен сум што играв за Јунајтед, за мене најдобриот англиски клуб. Лесно е да се дојде во клуб кога успехот е таму, а друго е кога не е така. Фановите беа одлични со мене“, вели Ибрахимовиќ, кој во 2018 замина во Лос Анџелес галакси, каде што остана две сезони пред да се врти во Милан.

ТОП ВЕСТИ

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...

Ким Кардашијан има ново момче: Мистериозниот маж го носела во ресторан во кој одела со бившиот

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан откри дека се гледа со мистериозен маж, а за да го скрие неговиот идентитет, му го дала прекарот „Фред“. Најпознатата старлета...

(Видео) Невреме во Белград: од силните громови испукале стаклата на автомобилите

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во...

Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...

Седници на ИО и ЦО на СДСМ за формата на продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ денеска ќе одржат седници на кои тема ќе бидат начинот и формата со кои понатаму ќе продолжат преговорите...