Свилен розов фустан: Пенелопе Круз блесна на гала вечера (ФОТО)


Актерката и природна убавица Пенелопе Круз е позната по своите беспрекорни модни избори.

Дека е една од најдобро облечените жени докажа и синоќа кога се појавила на гала вечера организирана од модната куќа „Шанел“, чие заштитно лице е Пенелопе, во рамките на филмскиот фестивал „Трибека“.

Актерката пристигна на настанот во долг свилен розов фустан со дискретен дезен во облик на коцка.

Надалеку е познато дека убавата актерка со години најчесто носи облека од модната куќа „Шанел“.

Изданието Пенелопе го комплетираше со чанта „Шанел“ во истата нијанса, додека од накит носеше само големи златни обетки.

ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...