ТАА: Барса е мојот втор омилен тим


Трeнт Александер-Арнолд (ТАА), десниот бек на Ливерпул, во интервју за „АС“, открил дека вториот омилен тим му е Барселона.

ТАА е продукт на академијата на Ливерпул, за сениорскиот тим дебитирал во 2016 година. Со Ливерпул би англиски и европски првак.

„Мислам дека Барселона негува исти вредност како и Ливерпул. Двата тима се потпираат на играчи од клупските академии. Јас пораснав гледајќи ја Барселона со Меси, Чави, Иниеста, Ето“, рекол 23-годишниот десен бек.

ТАА, во кариерата има одиграно 214 натпревари за Ливерпул, постигнал 12 голови и забележал 60 асистенции.

Текстот ТАА: Барса е мојот втор омилен тим е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Бајден: Федерална помош за државата Мисисипи по торнадото

Американскиот претседател Џо Бајден одобри федерална помош за поддршка на државата Мисисипи откако беше погодена од торнадо во кое загинаа 26 луѓе, соопшти денеска...

Австрискиот претседател Ван Дер Белен и претставници на 30 компании во вторник во Македонија

Во вторник го дочекуваме австрискиот претседател Александар Ван Дер Белен како дел од западнобалканската политичко економска турнеја. Во делегацијата со Ван Дер Белен ќе...

Средба Рама-Курти во Тирана

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е во посета на Тирана, по средбите со шефот на државата Бајрам Бегај и претседателката на парламентот Линдита...

Спасовски: Детектирана е криминална група во однос на лажните дојави за бомби, тие речиси и да престанаа по донесување на новите протоколи

Во интервју за Радио Слободна Европа, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање во врска со придобивките од новите Протоколи за постапување...

НАТО- Руската нуклеарна реторика е опасна и неодговорна

НАТО во неделата ја критикуваше Русија за нејзината „опасна и неодговорна“ нуклеарна реторика, еден ден откако рускиот претседател Владимир Путин рече дека Русија ќе...