PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Тачи: Путин се однесува како мафијаш и на крај ќе загуби

Mar 1, 2022

Владимир Путин е олицетворение на антицивилизацијата и ќе биде поразен. Тој се однесува како мафијаш, вели лидерот на ДПА, Мендух Тачи вчеравечер во гостување на емисијата „Клик плус“.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Тој појаснува дека ова што се случува во Украина е војна на Западот против антицивилизацијата.

-На крајот Путин ќе загуби. Западот е сериозно решен да стави крај на ова. Не знам дали ова го кажал Мајаковски или Достоевски, но денеска не се истите оние Руси од времето на царска Русија, со култура, со уметност. Кај денешните Руси преовладува неморал, блуд, атеизам, вели Тачи.
PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ