Тен Хаг: Не можам да чекам Роналдо да се врати!


Новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг испрати јасна порака до Кристиано Роналдо дека не може повеќе да го чека.

Роналдо не отпатува со тимот на турнејата и тренира индивидуално бидејќи сака да го напушти клубот ова лето.

Меѓутоа, се уште нема пронајдено нов клуб и на крајот може да остане, а Тен Хаг тврди дека ако тоа се случи ќе го интегрира во тиимот.

„Ситуацијата е иста како минатата недела, не знам ништо ново. Не го исклучувам. Ако дојди, дојди, ќе пробам да го интегрирам во тимот“, изјави Тен Хаг.

„Фокусиран сум на фудбалерите кои се тука и тие работат многу добро. Тие во добра форма и ќе се фокусирам на развивање на играта со нив. Не можеме да го чекаме Роналдо да се врати“, заклучи холандскиот тренер.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...