Тен Хаг понудил двајца играчи за Де Јонг

УЕФА стави уште еден натпревар одигран во Суперлигата на Србија под етикетата „сомнителен“. „Спорт клуб“ објави дека е под лупа е натпреварот помеѓу Радник и Нови Пазар, одигран во рамките на 30.коло.

Натпреварот одигран на 11 април заврши со победа на домашната екипа со 2:0. Се помина, навидум, рутински, Радник победи со головите на Синиша Бабиќ во десеттата минута и Урош Миловановиќ, во 35. минута.

Сепак…

Не е се така едноставно. Специјализираните служби за мониторинг на обложување, директно поврзани со УЕФА, лоцираа неколку сомнителни појави и енормно големи уплати за победа на Радник. Затоа го алармирале Белград да реагира и да го истражи целиот случај.

Како што дознава „Спортклуб“ под сомнение се и некои играчи на гостинската екипа.

Кога станува збор за казните, тие се движат од финансиски до одземање бодови, додека на инволвираните фудбалери им се заканува подолга суспензија.

За потсетување, ова не е прв случај УЕФА да сигнализира одредени неправилности во српскиот фудбал. Така на Јагодина и на Борац им беа одземени бодови, додека, на пример, фудбалери на Тимок беа долго избркани од светот на фудбалот.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...