Торино се збогува со Белоти


Италијанскиот репрезентативен напаѓач, Андреа Белоти после седум години го напушти Торино, соопштија од клубот.

„Драг Андреа, ја прифаќаме твојата одлука да пробаш ново искуство, нашите патишта се заделуваат денес. Поминавме заедно седум години, што е долга врска во современиот фудбал. Споделивме страст, радост, емоции и разочарувања“, беше емотивната порака на Торино.

Белоти сега е слободен агент, а единствената понуда која ја има е од Монако и најверојатно кариерата ќе ја продолжи во „кнежевството“.

ТОП ВЕСТИ

Петровска – Грам: Враќање на политичкиот дијалог меѓу Белград и Приштина за да се спречи натамошна ескалација

„Инцидентот и тоа што се случува таму нема директно влијание и од информациите со кои досега располагаме и кои ги разменуваме не влијае на...

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...