Трагедија во САД: Загина НФЛ играч во сообраќајна несреќа


Килијан Мбапе го „измами“ Реал Мадрид откако со месеци преговараше со Флорентино Перез да го напушти Пари Сен Жермен, но на крајот го искористи Реал Мадрид за да го добие најголемиот договор во историјата на фудбалот и остана во Париз.

Тој ја продолжи соработката на уште три сезони, а сите во Реал Мадрид останаа во шок. Можеби најмногу неговиот соиграч од репрезентацијата Карим Бензема кој со недели во интервјуа и на социјалните мрежи даваше „индиции“ кои велат дека покрај него во нападот ќе игра Килијан Мбапе.

Пред финалето на Лигата на шампионите со Ливерпул, Бензема беше замолен од новинарите да ја искоментира одлуката на Мбапе да остане во Париз, а тој само креваше раменици и рече дека „не размислува за небитни работи“.

Тој на една фотографија на Инстаграм порача и дека Мбапе е предавник, па многумина се прашуваа што ќе се случи кога тие двајца ќе се сретнат следниот пат – и како тоа ќе се одрази на француската репрезентација, каде што се чести кавгите, особено поради Бензема.

Мбапе и Бензема се прегрнаа на собирот на „триколорите“ и се чини дека меѓу нив нема никакви проблеми. Подготвени се да и донесат нови победи на Франција во Лигата на нации, а „проблемите“ во клубовите – остануваат зад нив.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...