PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Трас го повика на разговор рускиот амбасадор во Лондон

Feb 24, 2022

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас го повика на разговор рускиот памбасадор во државата, Андреј Келин да ја „објасни руската илегална, непровоцирана инвазија врз Украина“.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

„Ќе воведеме строги санкции и ќе ги собереме земјите за поддршка на Украина“, објави таа на Твитер.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ