Тухел: Никој не очекуваше ваков пораз на Челси

Лидерот на табелата Шкупи денеска на Чаир (15 часот) е домаќин на Тиквеш и сака да ја продолжи серијата победи. Фудбалерот за врска Фреди Алварез најавува нови три бода за тимот на Гоце Седлоски.

„Одлично сме подготвени, а во паузата одигравме и пријателски натпревар за одржување на формата. Знам дека нема да биде лесно против Тиквеш, но пред нашите навивачи на Чаир се чувствуваме посилни и верувам дека ќе ја продолжиме серијата позитивни резултати“, изјави Алварез.

Шкендија е домаќин на Борец во Тетово. Во тимот се враќа капитенот Егзон Бејтулаи, а Михаил Маневски најавува триумф за тетовци.

„На последните два натпревари остваривме две победи, но важно е што прикажавме и убедлива игра. По оваа двонеделна пауза, сигурно сакаме да продолжиме во исто темпо. Против Борец игравме во февруари на почетокот на пролетната сезона и победивме со 3:0. Во тимот владее добра атмосфера и верувам дека ќе го достигнеме нивото што го посакуваме и што навивачите го очекуваат од нас. Секако, нашата цел е победа на денешниот меч“, истакнува Маневски.

Академија Пандев исто така важи за фаворит на натпреварот против Скопје во Струмица, а Брегалница на теренот на ФФМ ќе ја пречека Ренова поради реновирање на тревникот на Градскиот стадион во Штип.

Македонија ЃП во Ѓорче Петров ќе го пречека последнопласираниот Пелистер, а вчера Струга Трим Лум славеше против Работнички со 1:3.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-1950-37708”));

ТОП ВЕСТИ

Драма во Црна Гора: Пристигна закани, ќе поставиме канистри со нервен гас

Неколку црногорски училишта и градинки утринава добија дојава за подметнати бомби, а како што дознава порталот РТЦГ, заканите повторно дошле преку електронска пошта. Министерството за...

Возило излетало од патот кај тунелот на делницата Гевгелија – Неготино, сообраќајот во прекин

Возило излетало од патот кај  тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, информацијата утрово ја потврди за  МИА, Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес. –...

Предлогот на Рама за формирање ЗСО на Косово стигна до германската влада

Нацрт-предлогот за Статутот на Заедницата на српските општини на албанскиот премиер Еди Рама стигна до германската влада, потврдено е за „Косово онлајн“. Владата во Берлин,...

Чоколадно смути со овошје

                      Состојки: (за 2 лица) – 1 зрела банана (замрзната) – 5 јагоди (замрзнати) – 2 дл млеко или бадемово млеко – 1 лажичка ванилин шеќер – 2 лажици какао – мраз...

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...