Удинезе победи во Фиренца првпат по 14 години, Фиорентина чекор подалеку од Европа


Мауро Икарди бил „приморан“ да си замине од Интер поради лажните вести дека неговата сопруга имала врска со соиграчот Марцело Брозовиќ, тврди Ванда Нара во тужба против еден италијански новинар, Фабрицио Корона.

Инцидентот се случил во февруари 2019, кога Корона, познат како специјалист за „шпекулации“ на својот веб-сајт објавил вест за аферата на Нара со Брозовиќ, заедно со аудио-снимка на двојката, нешто што подоцна се покажа како невистина.

„Никогаш немав врска со Марцело Брозовиќ. Ние сме традиционално семејство и таа приказна направи проблеми, во фамилијата и надвор од неа. Моите деца одеа во училиште и ги малтретираа, имаше проблеми за мене и мојот сопруг, бидејќи сум му агент. Ништо во таа приказна не е вистина. Приказната донесе до проблеми и Мауро мораше да го смени клубот, бидејќи од Интер му ја отежнаа ситуацијата. Му кажаа дека мора да си замине, да го смени агентот, му ја одземаа капитенската лента и тоа не поради фудбалот“, сведочела Нара на парницата против Корона.

Икарди беше продаден на Пари Сен-Жермен во 2019. Ова е само последна епизода во „сапуницата“ во привтниот живот на Икарди – тој почна врска со Нара кога таа беше омажена за неговиот тогашен соиграч од Сампдорија, Макси Лопез. Минатата година пак, двојката беше на насловните страници по јавниот раскин на врската поради наводното неверство на Икарди, но потоа дојде и ново помирување, секако пропратено со постови на социјалните мрежи.

Брозовиќ против „фејк њуз“ за аферата со Ванда Нара! (галерија)

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...