PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Украина и Русија разменија заробени војници

Apr 2, 2022

[ad_1]

Фото: принтскрин
PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Украина денеска размени 86 војници со Русија – изјави висок претставник на официјален Киев

– Размената штотуку се случи, 86 војници на Украина, вклучително и 15 жени, се веќе безбедни – соопшти Кирило Тимошенко, заменик началник на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски во видео-порака на Телеграм.

Тимошенко исто така рече дека размената се спровела според договорите на преговарачките групи.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ