Јувентус ќе игра против Интер во финалето на Купот на Италија

Apr 21, 2022

[ad_1]

Реал Мадрид е на чекор до тотула во Ла Лига откако ја победи Осасуна на гости со 1:3. Само теорија има за ривалите кои се далеку зад „кралскиот тим“ бодовно, но набрзо и тоа треба да биде дефинитивно решено.

Реал Мадрид победи иако Карим Бензема вечерва не беше во елемент. Тој не успеа да реализира два пенали, откако домашниот голман Серхио Херера беше поуспешен. Сепак, трите бода отпатуваа за Мадрид.

Давид Алаба донесе предност за гостите во 12.минута, а израмни Анте Будимир една минута подоцна. Но, Марко Асенсио во 45.минута постигна втор погодок за Реал, а триумфот го завери Лукас Васкез во 96.минута.ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ