Вајналдум го напушти Париз, се враќа Премиер лигата

Жоржињо Вајналдум направи грешка кога реши да го напушти Ливерпул и да се пресели во ПСЖ. Холанѓанецот, како слободен играч пристигна во Париз како големо засилување. Девет месеци по трансферот тој се подготвува да се врати во Премиер лигата.

31-годишникот беше еден од носителите на играта на Ливерпул. Во ПСЖ не успеа да се наметне. Ретко добива шанса да започне некој натпревар, а и кога ќе се случи тоа, тој е далеку од потребното ниво.

Поразителна е неговата статистика на мечот со Ница. Како централен играч од редот за врска, за 90.минути Вајналдум имал само 28 допири со топката. Повеќе од него топката во нозете ја има дури и голманот Кејлор Навас.

Англиските медиуми тврдат дека Вајналдум ќе се врати во Англија. Според овие извори, Астон Вила се подготвени да издвојат 25.000.000 евра за Холанѓанецот.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...