Вајналдум по потписот за Рома: Знам дека доаѓам во фантастичен клуб


Како и што се најавуваше Рома го потврди трансферот на Џорџињо Вајналдум.

Вајналдум ја даде и првата изјава по потписот на договорот со Рома.

„Возбуден сум што ќе бидам играч на Рома. Разговарав со луѓето во клубот и знам дека доаѓам во фантастичен клуб. Рома покажа голем напор да ме доведе, а фановите преку социјалните мрежи ми покажаа дека сум добредојен. Таквата ситуација ми дава многу самодоверба“.

„На секој натпревар ќе давам 100% за да ги оствариме нашите цели“, порача Вајналдум.

Во Рома Вајналдум ќе настапува со бројот 25.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Полиција повикана во домот на Ријана откако непознат маж се обидел да ја запроси

Полицијата била повикана во домот на Ријана во четвртокот откако во куќата дошол маж со намера да ја запроси пејачката. Човекот, чиј идентитет не се...

Земјотрес во Бања Лука

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар...

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата велат од...

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...