Вака реално изгледа тело на новопечена мајка: Џорџина без комплекси во минијатурно бикини (ФОТО)


Додека Џорџина Родригез и Роналдо уживаат во семејната идила и заслужениот одмор на Ибица, папарацо фотографите го уловија парот на нивната луксузна јахта во моменти на релаксација, сончање и капење.

И додека фудбалерот гордо ги покажуваше извајаните стомачни мускули, неговата избраничка не воодушеви во микро бикини, покажувајќи ја својата фигура без проблем само неколку недели по породувањето.

Џорџина го избра класичниот горен дел со корпи, додека долниот дел беше малку послободен и поризичен – се одлучи за минијатурнa танга, коja го открија нејзиниот заоблен задник.

28-годишната девојка докажа дека нема комплекси и дека е сосема нормална жена и дека не се трка да достигне луди, модерни стандарди и да ја врати фигурата на девојката со брзина на светлината по породувањето. Убавата Аргентинка не се потрудила да ги сокрие ниту стриите, ниту целулитот, ниту стомакот кој се уште не се опоравил по близначката бременост и породувањето.

Вереницата на Роналд се породи на 18 април годинава, при што на свет го донесе девојчето Бела Есмералда.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...