Верати: Немавме среќа, но среќата треба да ја заслужиш

Сензационалната победа на Македонија над Италија е главна тема во светските медиуми. Александар Трајковски во 92.минута го постигна голот со кој Македонија избори финале со Португалија, за пласман на Светското првенство во Катар.

„Епска Македонија, италијанска трагедија“, објави тиражната „Марка“ по натпреварот во Палермо.

„Италијански срам, Европскиот првак остана без пласман на Светското првенство“, е насловот во германски „Билд“.

„Македонија ќе игра финале со Португалија, Италија се враќа во апокалипсата“, пишува во текстот на „Кориере дело Спорт“.

„Зборгум Катар“, е насловот во „Газета дело Спорт“. Во текстот понатаму пишува: „Хероите од Вембли кои ја донесоа европската титула, Светското првенство ќе го гледаат на телевизија“.

„Скандалозната Италија ќе пропушти уште едно Светско првенство“, критикува португалската „А Бола“.

„Италијански кошмар“, е насловот во „Дејли мејл“.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...