Вернер го изнервира Тухел со коментарите


Тренерот на Челзи, Томас Тухел прилично остро реагираше на коментарите на напаѓачот Тимо Вернер.

Германскиот напаѓач јавно го искажа своето незадоволство од статусот во тимот и изјави дека сака да игра повеќе во пресрет на Светското првенство.

Таквите коментари го изнервираа тренерот Томас Тихел, кој остро реагираше.

„Изненаден сум бидејќи ќе бидам многу среќен ако сум млад човек и имам договор со Челзи. Ќе бидам еден од најсреќните луѓе на планетата ако имам договор со Челзи и не го разбирам ако го кажал тоа“.

„Ќе ја добие потребната минутажа кога ќе покаже квалитет што му е потребен за да го заземе тоа место и да го одбрани. Дали се вклопува во моите планови? Секако, тој е наш играч“, категоричен беше Германецот.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...