Ветеранот Фелипе Мело потпиша за Флуминенсе


Флуминенсе потврдија дека 38-годишниот Фелипе Мело е нивното ново засилување, откако претходните пет години играше во Палмеирас, со кој освои две титули во низа од Копа Либертадорес.

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер и Галатасарај, ќе го носи бројот 52, за одбележување на трофејот на Копа Рио на клубот во 1952 година.

„Јас сум човек кој е лојален кон тие кои се лојални кон мене, кои ми даваат шанси. Сега, мојата лојалност кон Флуминенсе е целосна, клуб кој ми дава шанса. Можам да им ветам на навивачите дека ќе се постветам целосно, и дека дресот на Флуминенсе за мене сега е втор кожа“, вели Мело.

Фудбалерот од средниот одигра и 22 натпревари за бразилската репрезентација, со која го освои Купот на Конфедерации и беше дел од тимот на Дунга кој на СП во 2010 година стигна до четврт-финалето, кога доби црвен картон на мечот со Холандија и во својата татковина беше критикуван како главен виновник за елиминацијата.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...