(Видео) Истече плин во спортски центар во Лондон: Блокиран олимпискиот парк, луѓето евакуирани


Лондонскиот олимписки парк „Кралицата Елизабета“ е блокиран и евакуиран по инцидентот со истекување на гас, соопшти денеска управата на тој спортски комплекс.

Не се знае колку луѓе се повредени, а на лице место им се пружа помош, пренесе „Метро“, додавајќи дека лондонската брза помош ова го прогласила за „голем инцидент“ и дека на лице место имало најмалку 10 возила на итните служби.

Во соопштението се наведува дека по инцидентот им е пружена помош на голем број лица со отежнато дишење, пренесува „Ројтерс“.

Текстот (Видео) Истече плин во спортски центар во Лондон: Блокиран олимпискиот парк, луѓето евакуирани е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...